DS1000

Profiler Laserowy DS1000 mierzy cechy 3D zapewniając optymalną jakość produktu

 

System wizyjno-laserowy 3D DS1000 optymalizuje jakość produktu zapewniając trójwymiarową kontrolę. Skalibrowane fabrycznie urządzenie podaje wyniki w rzeczywistych jednostkach miary z dokładnością na poziomie mikronów – pozwala to na łatwiejsze stosowanie i szybsze wdrażanie w zastosowaniach 3D.

System oferuje topograficzne przedstawienie elementu, dzięki któremu można zmierzyć takie cechy 3D jak długość, szerokość, wysokość, przechył lub objętość względną wobec dowolnej powierzchni, niezależnie od koloru czy kontrastu. Upraszcza także niełatwe zastosowania związane z OCR lub wykrywaniem obecności/braku, tworząc kontrast w oparciu o zmiany wysokości.

System DS1000 jest skalibrowany na rzeczywiste jednostki pomiarowe do inspekcji, których przeprowadzanie jest zbyt wymagające dla tradycyjnych systemów 2D. Skaner DS1000:

- odczytuje obniżone (wytłoczone) lub podwyższone znaki - na przykład na oponach;

- sprawdza obecność elementów o niskim kontraście w pudełkach lub opakowaniach;

- identyfikuje wady powierzchniowe (rozszczepy i odpryski) o niskim kontraście lub bez kontrastu;

- mierzy wysokość i nachylenie w celu określenie odchylenia współosiowości;

-oblicza objętości i rozmiary porcjowanej żywności.

Skaner DS1000 jest integrowany z oprogramowaniem VisionPro, najmocniejszym urządzeniem dla wizyjnych systemów 3D. Z VisionPro użytkownicy mogą także dodawać kamery GigE w standardowej kontroli 2D.

DS1000 jest systemem zintegrowanym – specjalny wysokoszybkościowy czujnik i laser są zamknięte w kompaktowej obudowie z pokrywą o stopniu szczelności IP65.

 

Przykłady zastosowań


DS1000

DS1000