FQ Omron

Prosta i przejrzysta inspekcja
Nowa gama czujników wizyjnych FQ wyznacza nową erę w kategoriach prostoty i wydajności. Korzystaj z supernowoczesnej technologii bez potrzeby wspomagania się skomplikowanymi instrukcjami dotyczącymi obsługi i technicznym know-how. Dzięki obsłudze dotykowej za pośrednictwem komputera PC lub intuicyjnej konsoli TouchFinder można uzyskać dostęp do wszystkich funkcji i ustawień w szybki i prosty sposób.

Krystaliczna jakość obrazu
Czujnik wizyjny FQ oferuje maksymalną jakość i przejrzystość obrazu. Jego użytkownik może cieszyć się szerokim wyborem zaawansowanych technik akwizycji i przetwarzania sygnału wizyjnego:
* Technologia HDR (ang. High Dynamic Range)
* Przetwarzanie w pełnym kolorze - obsługa do ponad 16 mln kolorów
* Wbudowany filtr polaryzacyjny i filtr zapobiegania efektowi halacji
* Wbudowane wysokowydajne oświetlenie LED
Te cechy pozwalają przeprowadzać stabilną inspekcję nawet dla wysoce połyskliwych, słabo kontrastujących lub w inny sposób niekorzystnych obiektów.

Łatwość użycia
Intuicyjne, oparte na ikonach menu eliminuje potrzebę studiowania trudnych podręczników, a także posiadania specjalistycznej wiedzy. Uniwersalne funkcje automatycznego dostrajania prowadzą użytkownika krok po kroku przez cały proces konfiguracji i precyzyjnego dostrajania parametrów pracy czujnika.
Dostępne są 4 różne widoki wyników inspekcji: przegląd ogólny, szczegółowy, monitor trendów oraz widok histogramu.
Oznacza to, że można do każdej aplikacji swobodnie dobrać najodpowiedniejszy spośród tych trybów wyświetlania, aby uzyskać wszelkie informacje niezbędne do podejmowania przemyślanych decyzji zawiązanych z produkcją.

Elastyczna platforma
Nowy czujnik wizyjny FQ oferowany jest w wersjach z polem widzenia od 7.4 do 300 mm, dlatego do każdej aplikacji można dobrać najodpowiedniejszy model. Kilka czujników może być połączonych w sieć i wszystkie mogą być sterowane z jedenej konsoli TouchFinder lub za pomocą oprogramowania na jednym komputerze PC.
Czujnik FQ jest najbardziej elastycznym w swojej klasie. Decyzja odnośnie instalacji i sposobu konfiguracji w danej aplikacji należy tylko i wyłącznie do użytkownika:
* Z komputerem PC lub samodzielnie
* Lokalnie lub zdalnie
* Przenośnie lub stacjonarnie
* Na stałe lub tymczasowo

Kompaktowy i solidny
FQ jest najbardziej kompaktowym i zwartym rozwiązaniem, łączącym w jednej obudowie kamerę i kontroler wizyjny:
* Kompaktowa i solidna obudowa
* Oświetlenie LED dużej mocy
* Wbudowany obiektyw
* Potężny procesor obrazu
* Przemysłowe złącza sygnału wyzwalającego, cyfrowych we/wy, Ethernetu i zasilania
* Stopień ochrony IP67