Czytniki kodów

Szybki, wydajny i niezawodny odczyt kodów ID wymaga innowacji, którą może dostarczyć
firma Cognex®. Wydajne oprogramowanie dekodujące, zaawansowane tworzenie obrazów oraz
zastosowanie w szczególnych przypadkach zapewniają optymalne działanie przy wszystkich
wymaganiach odczytu.

DataMan oferuje najszerszy zakres przemysłowych czytników identyfikacji oraz weryfikatorów
jakości kodów - zarówno modele montowane na stałe, jak i ręczne. Te czytniki odczytują wszystko,
począwszy od drukowanych kodów kreskowych 1D/2D do najbardziej zaawansowanych kodów
bezpośredniego znakowania części (DPM)... oraz wszystkiego pomiędzy.

Czytniki ręczne
Ręczne czytniki DataMan dostępne są w szerokim wachlarzu modeli - przewodowe i bezprzewodowe - do zastosowań we wszystkich branżach. DataMan ma wszystko, co jest potrzebne do wykonania zadania,
niezależnie, czy są to modele nisko kosztowe do odczytywania kodów wysokiej jakości, czy też modele o działaniu potrzebnym do odczytu najbardziej zaawansowanych kodów.

Czytniki montowane na stałe
Niespotykanie mały rozmiar czytników DataMan montowanych na stałe powoduje, że są one idealne do zastosowań przy ograniczonym miejscu, jak przy identyfikacji przedmiotów i kontroli procesów. Dostępne modele umożliwiają odczyt kodów przy zmieniającej się odległości roboczej na każdej linii produkcyjnej... łącznie z najszybszymi układami przetwarzania dokumentów.

Czytniki kodów 2D ( QR, DataMatrix ) przeznaczone są do szybkiego odczytu kodów naniesionych na praktycznie każdym podłożu z użyciem techniki laserowej, punktowej czy innej. Seria DataMan 360 radzi sobie z najtrudniejsze do odczytania kodami DPM (Direct Part Mark), a także kody trudnymi (uszkodzonymi) kodami1-D i kodami matrycowych 2-D,  nadaje się do szybkiej kontroli na linii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Weryfikatory
Ręczne i montowane na stałe weryfikatory DataMan zapewniają, że kody będą spełniać wymagania jakości stawiane przez producentów lub daną branżę.